W USA złowiono jesiotra olbrzyma

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

9 lutego br. John Eiden z Shono County w stanie Wisconsin pojechał z ojcem łowić pod lodem. Mężczyzna zarzucił wędkę. Ryba szybko połknęła przynętę i wkrótce okazało się, że wędkarz ma do czynienia z olbrzymem.

 

 

Po dokonaniu pomiarów okazało się, że jesiotr osiągnął długość 217 cm, a jego waga wynosi 77,5 kg. Wracając do domu, John zaczął szukać informacji o gigantach jesiotrach i wcale nie jest to światowy rekord.

 

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (Departament Zasobów Naturalnych) śledzi szczególnie połowy dużych okazów. W 2012 r. złowiono jesiotra o długości ponad 222 cm i wadze prawie 109 kg. Według szacunków ryba miała wtedy 125 lat, czyli urodziła się w 1887 roku. Została wpisana do rejestru i wypuszczona z powrotem do wody. Niemniej jednak, jesiotr Johna robi wrażenie.

 

Do Johna zwrócił się biolog, który wcześniej obserwował tę rybę. Kilka lat temu w żołądku jesiotra umieszczono tracker. Teraz urządzenie zostało przekazane naukowcom i będą mogli dowiedzieć się więcej o życiu i żywieniu tego stworzenia, które przeżyło około 130 lat. Rodzina Eiden jest obecnie zaangażowana w filetowanie ryby - w środku było 9 kg czarnego kawioru. Mięso będzie smażone i wędzone.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj