W USA krowa porwana przez huragan z jednej wyspy na drugą urodziła cielę o oczach w różnych kolorach

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/Ranchsolutions/posts/2465230340456870

Niesamowita historia, która wydarzyła się ostatniej jesieni na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ma swoją kontynuację. W stanie Karolina Północna krowa cudem ocalała podczas huraganu Dorian i obecnie ma potomstwo. Cielakowi, który się narodził, nadano imię Dory. Zwierzę posiada niesamowitą cechę - oczy w różnych kolorach, brązowym i niebieskim – pisze The Charlotte Observer.

 

 

Na początku września 2019 r. huragan, który zniszczył wszystko na Bahamach, wiał przez kilka dni z prędkością 300 km / h i dotarł do wschodnich Stanów Zjednoczonych. Z powodu żywiołów najbardziej ucierpiały obszary przybrzeżne i wyspy. Amerykańskie media próbowały dowiedzieć się o losach stada dzikich koni na wyspie Cedar, która wcześniej stała się znana na całym świecie dzięki ich fotografiom. Okazało się, że fala uderzeniowa zniszczyła wyspę (zjawisko to podczas silnych cyklonów tropikalnych przypomina tsunami) o wysokości 2,5 metra i większość zwierząt padła. Z 49 przeżyło tylko 21 koni.

 

Przy tym stadzie koni, funkcjonowało stado, składające się z 20 jałówek. Były one czule nazywane „krowami morskimi”. Uważa się, że większość z nich zginęła podczas huraganu. Miesiąc po Dorianie znaleziono krowę na jednej z wysp Outer Banks, a następnie dołączyły do niej jeszcze dwie krowy, które przeżyły. Niewiarygodne, ale przepłynęły około 6,5 km podczas huraganu.

 

Zwierzęta wylądowały na ziemi federalnej - na terenie parku narodowego, więc musiały zostać zwrócone z powrotem na wyspę Cedar. Trudne zadanie transportu krów, które nie pozwalały ludziom do nich dotrzeć, zostało wykonane przez Ranch Solutions w listopadzie ubiegłego roku, który w lutym informował o narodzinach cielęcia Dory. Teraz udostępniono zdjęcie:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj