W Ugandzie amputowali skrzydła rybołowowi, który zderzył się z samolotem

Kategorie: 

youtube.com

Ptak pokonał dystans 6700 km, lecąc z Finlandii do Ugandy.

 

 Fiński rybołów musiał być ratowany po tym, jak zderzył się z samolotem w Entebbe w Ugandzie. Ptak przeleciał 6700 km z Finlandii do Ugandy. Podróż samolotem na tej trasie trwa co najmniej siedem i pół godziny.


Niestety po wypadku skrzydła ptaka musiały być amputowane. Ocalił go zespół ratowniczy Uganda Wildlife Education Center (UWEC) pod kierownictwem Isaaca Mujansi. Dystans z Helsinek do Entebbe liczy dokładnie 6,739 km.


Rybołów został znaleziony przez personel naziemny na pasie startowym Portu Lotniczego Entebbe w piątek 29 lipca br. Na podstawie danych z obrączki ustalono, że drapieżnik należał do fińskiego Muzeum Historii Naturalnej w Finlandii.„Kiedy skontaktowaliśmy się z Finami, ci potwierdzili, że ptak jest ich. Byli bardzo wdzięczni, że poznali jego miejsce pobytu” – powiedział Mujansi.Barbara Arapo, pomoc weterynaryjna z UWEC, uważa, że rybołów pokonał tak długi dystans w poszukiwaniu pożywienia, albo z powodu zmian klimatycznych. Przedstawiciele tego gatunku osiągają wysokość 60 cm, a rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 180 cm. Drapieżnik żywi się rybami i lubi gniazdować w pobliżu zbiorników wodnych.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj