W Turcji Morze Marmara wycofało się z brzegu o 20 metrów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W sieci zaczęła pojawiać się fotografie wykonane przez mieszkańców tureckiej prowincji Tekirdag. Na zdjęciach widać brzeg Morza Marmara, który niespodziewanie rozszerzył się zimą. Faktem jest, że woda cofnęła się o 20 metrów. Ludzie spokojnie dreptali po zasuszonym dnie morskim.

 

 

Anomalia wywołała prawdziwą panikę  nie tylko wśród zwykłych obywateli, ale także wśród naukowców, którzy martwią się ekologicznym stanem regionu, donosi portal Sabah. Meduzy i inne stworzenia, które pozostały na wysuszonym dnie, zginęły. Rybacy nie wiedzą, jak cumować łodzie, zanurzone w wodzie na płyciznach.

 

To, co wydarzyło się na plaży Marmara Ereğlisi, jest całkowicie naturalnym zjawiskiem sezonowym, ale zwykle występującym w marcu i kwietniu. Wcześniej podobne zjawiska miały miejsce, więc rzekomo nie ma się o co martwić.

 

Dzisiaj wszystko wróciło do normy, ale woda na domiar złego przybrała kolor pomarańczowy. Rybak Ahmet Erkillisi tłumaczy, że wycofanie morza jest sezonowe, a kolor oranżowy jest spowodowany przez martwe meduzy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj