W szwedzkim zoo uśmiercono tygrysicę z Covid-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według Nationella veterinärinstitutet (SVA), tygrysica, dwa lwy i pracownik ogrodu zoologicznego w mieście Boros w zachodniej Szwecji uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

 

 

 

Instytut poinformował, że siedemnastoletnia tygrysica Nastasja została poddana eutanazji „ze względu na dobrostan zwierząt z powodu poważnych objawów oddechowych i neurologicznych” po tym, jak jej stan gwałtownie się pogorszył w ciągu kilku dni.

 

Dodano, że duży kot to starsze zwierzę, które ma słabe szanse na wyzdrowienie. Próbki zwierząt zbadano na obecność Covid-19, a 13 stycznia br. SVA potwierdziło pozytywne wyniki.

 

Samiec tygrys przebywający w zagrodzie z samicą również wykazuje „łagodne objawy ze strony układu oddechowego”. Ogród zoologiczny jest zamknięty w sezonie, a miejscowy lekarz weterynarii podjął „wewnętrzne środki bezpieczeństwa biologicznego”.

 

Na początku tego miesiąca trzy goryle uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w zoo w San Diego. Wirusem zaraziły się również inne zwierzęta, w tym norki w Danii, psy w Kanadzie i kot w Wielkiej Brytanii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj