W Stanach Zjednoczonych opracowano nowy odkażacz do rąk z kukurydzy oparty na etanolu

Kategorie: 

Źródło: tg

Na Uniwersytecie Missouri w Mizzou Asphalt Paving and Innovation Laboratory Bill Battlar zazwyczaj kieruje zespołem badawczym, który opracowuje innowacyjne sposoby budowania lepszych dróg i mocniejszych mostów. Jednak niedawno odnowił swoje laboratorium, aby produkować również środek do dezynfekcji rąk na bazie etanolu z kukurydzy do użytku podczas pandemii COVID-19, aby pomóc zwiększyć popyt na ten produkt.

 

 

Charakterystyczną cechą nowego środka do dezynfekcji rąk jest jego etanolowa baza. Etanol to odnawialne źródło energii pochodzenia roślinnego, które jest często mieszane z benzyną do pojazdów. W Stanach Zjednoczonych pochodzi głównie z kukurydzy.

 

Stowarzyszenie Missouri Corn Growers Association pomogło zespołowi naukowców połączyć się z biorafineriami w celu produkcji etanolu. Kierownik badania stwierdził, że środek do dezynfekcji rąk jest chemicznie podobny do tego, który jest używany do tankowania pojazdów, z jedną istotną różnicą.

 

Nowy chemicznie środek antyseptyczny jest jak produkt alkoholowy. Jednak przeszedł dalszą destylację i filtrację do jeszcze czystszej postaci. Ten czysty etanol musi być zgodny z surową formułą środka do dezynfekcji rąk FDA.

 

Autor badania stwierdził, że jego rozwój pozwoliłby wyprodukować „setki galonów dziennie", ale ostatnio pojawiły się trudności w uzyskaniu pojemników na ich produkt, ponieważ wiele rozmiarów jest obecnie wyczerpanych. A potem zespół naukowców zaczął szukać wyjścia z sytuacji.

 

Ostatnim pomysłem, który jest w fazie testów, jest zmiana przeznaczenia dużych dzbanów chłodzonych wodą i wyposażenie ich w pokrywki z pompką. Można je umieszczać przy wejściach do budynków i wykorzystywać do obsługi obiektów i grup o dużych potrzebach dezynfekcyjnych.

 

Oprócz bazy etanolowo-alkoholowej, środek do dezynfekcji rąk zawiera niewielkie ilości denaturatu i nadtlenku wodoru, aby był bezpieczny i skuteczny, a także glicerynę i wodę destylowaną, aby uniknąć wysuszenia rąk.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj