W Pakistanie przyszła na świat koza z ogromnymi uszami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Koza nubijska urodziła się z uszami o długości 48 cm i wydaje się, że to nie koniec wzrostu. Właściciel kozy już planuje wystąpić o wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

 

Kozy nubijskie znane są z długich uszu, ale u tego malucha są kilka razy dłuższe niż normalnie, nawet u tej rasy kóz. „Zmutowana” koza urodziła się na farmie Nagra w Karaczi 5 czerwca br., a jej uszy są tak długie, że ciągną się po ziemi podczas chodzenia. Właściciel farmy Muhammad Hassan Narejo nadał jej przydomek Simba.

 

Teraz Simba stał się lokalną gwiazdą, ale jej właściciel ma nadzieję na światowe uznanie, przekonany, że jego koźlę ma rekord najdłuższych uszu wśród kóz. Okazuje się, że uszy Simby stały się tak długie w wyniku przypadkowej i rzadkiej mutacji genetycznej.

 

Mahomet mówi, że poza niezwykle długimi uszami koza jest całkowicie zdrowa i nie ma innych anomalii. Długie uszy kóz nubijskich są wynikiem długiej historii selektywnej hodowli, a ich celem jest pomoc kozom w radzeniu sobie z wysokimi temperaturami pakistańskiego lata. Podobnie jak słonie, duże uszy kóz pomagają w przenoszeniu ciepła.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj