W Ohio chłopiec znalazł ząb mamuta włochatego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwunastoletni chłopiec znalazł w Ohio dziwny przedmiot, który okazał się zębem mamuta włochatego.

 

 

Jackson Hepner spędził czas z rodziną w miejscowym kurorcie, gdy zauważył „dziwnie wyglądający” obiekt w pobliżu strumienia. Odkrycie dwunastoletniego dziecka okazało się rzadkim zębem mamuta włochatego.

 

Według Cleveland 19 News, Hepner odkrył ząb w lipcu podczas rodzinnej sesji zdjęciowej w The Inn at Honey Run, która znajduje się w Millersburg (Ohio). Według jednego z postów na blogu w ośrodku „dziwnie wyglądająca solidna rzecz”, która była ukryta na brzegu, wyróżniała się całkowicie.

 

Profesorowie i naukowcy z Wydziału Geologii Uniwersytetu Ashland, College of Archaeology Program Worcester i Orton Geological Museum z Ohio State University przeanalizowali ten wymyślny obiekt i zidentyfikowali go jako trzeci ząb trzonowy mamuta włochatego z epoki lodowcowej.

 

Hepner, który zilustrował mapę miejsca wykopalisk i napisał krótką notatkę o zębie, czeka na zwrot skamieliny.

 

„Chciałbym jak najszybciej odzyskać ząb” - napisał Hepner w liście. „Chcę go pokazać moim znajomym”.

 

Według National Geographic włochaty mamut był prawie tak wielki jak słoń azjatycki. Podobnie jak zwierzęta roślinożerne, mamuty włochate codziennie konsumowały około 225 kilogramów wodorostów, traw, roślin i drzew. Mamuty włochate posiadały cztery masywne zęby wielkości pudełka po butach (dwa górne i dwa dolne) do mielenia roślinności.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj