W Niemczech uratowano grubego szczura, który utknął w włazie kanałowym

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niezwykła akcja ratunkowa miała miejsce w niemieckim mieście Bensheim. Lokalna straż pożarna otrzymała telefon o grubym szczurze, tkwiącym w włazie. Jak się okazało, nie był to żart, a szczur naprawdę tkwił w otworze dekla. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, szczur zaczął drgać, ale nawet wtedy nie mógł się uwolnić.

 

 

Powód zblokowania się szczura okazał się banalny.  Zimą szczur przytył. Rezerwy tłuszczu odłożyły mu się w biodrach (w języku angielskim nazywa się to „winterspeck” - „winter fat”).

 

Zespół ośmiu osób szybko podniósł pokrywę luku, a potem uwolnił szczura z pułapki. Zwierzę nie zostało w żaden sposób uszkodzone. Gryzoń natychmiast został wypuszczony z powrotem do systemu kanalizacyjnego. Cała operacja trwała 25 minut.

 

Według ratownika Michaela Sehry, nigdy nie mieli wątpliwości, czy warto ratować szczura, ponieważ „nawet jeśli ludzie nienawidzą niektórych zwierząt, nie ma powodu, by odmawiać im szacunku”. Po akcji ratunkowej dwie dziewczyny wysłały do straży pożarnej pocztówkę ze zdjęciem szczura ze słowem „Dziękuję!”.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)Skomentuj