W lasach Ekwadoru znaleziono hybrydę psa i pająka

Kategorie: 

Źródło: yo

Naukowiec i fotograf Andreas Kay znalazł w lasach deszczowych Ekwadoru niezwykłego i zarazem przerażającego pająka. Na jego ciele znajduje się dziwna narośl, przypominająca głowę psa. Ogólnie rzecz biorąc, stawonóg wygląda tak, jakby był prawdziwą hybrydą psa i pająka.

 

 

W czasopiśmie Popular Science napisano, że jest to jeden z najstarszych gatunków organizmów żywych na Ziemi. Co więcej, według Kaya, takie pająki żyją na naszej planecie od 400 milionów lat, czyli są starsze od dinozaurów. Naukowiec zauważył również, że pająk nie jest niebezpieczny dla ludzi i może zaszkodzić tylko małym owadom, a na jego ciele nie ma jadowitych gruczołów.

 

Jeśli chodzi o narośl w postaci pyska psa, jest to środek odstraszający drapieżniki. Stawonogi te zostały odkryte dopiero w 1959 roku, pomimo ich długiego istnienia na Ziemi. Film z okazem, który opublikowano na YouTube, wywołał spore emocje wśród widzów i komentatorów. Niektórzy użytkownicy sieci ujrzeli w owadzie nie tylko twarz psa, ale także nawet anteny Wi-Fi. Inni porównywali stawonoga do z zająca.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj