W kanadyjskim jeziorze złowiono zielonego szczupaka

Kategorie: 

http://www.rybnadzor.com/news/v-kanadskom-ozere-pojmali-zelenuyu-schuku/

Szczupak z neonową kolorystyką? Takiego dziwnego szczupaka udało się złowić Randy Strakerowi, mieszkańcowi miasta Yellowknife. Mężczyzna i jego przyjaciel Craig Thomas wędkowali w jeziorze Grait Slave.

 

 Po wciągnięciu zdobyczy do łodzi, przyjaciele określili jej główne parametry. Szczupak mierzył 90-95 cm i ważył około 6 kg. Potem wykonali kilka pamiątkowych zdjęć i zwrócili rybie wolność. Dopiero po tych wszystkich zabiegach wędkarze uświadomili sobie, że mieli w rękach unikatowy egzemplarz…

 Panowie porównali zdjęcia szczupaka z fotkami, uwieczniającymi ich inne połowy ryb tego gatunku i zauważyli różnice w ubarwieniu płetw. Zazwyczaj płetwy szczupaków były ciemne, a ten dziwny osobnik miał zielone i przejrzyste. Szczęka wyglądała tak, jakby ktoś upiększył ją zieloną szminką, a fluorescencyjny, szeroko otwarty pysk przykuł ich uwagę jeszcze podczas oględzin na łodzi. Potem okazało się, że grzbiet ryby był nienaturalnie zielony.

 W ciągu ostatnich pięciu lat, odkąd mężczyźni wędkują na jeziorze, pierwszy raz spotkali się z takim szczupakiem. Zdarzało im się łowić ryby albinosy, a także ryby z dziwnymi plamami, ale zielony szczupak przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Uwolniwszy rybę, Craig i Randy żałowali, że nie poświęcili jej więcej uwagi i nie przekazali do badań.

 Wystawione przez nich w sieciach społecznych unikalne zdjęcia ryby, spowodowało lawinę spekulacji na temat przyczyn tego zjawiska, ale naukowych wyjaśnień brak.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj