W Indiach uratowano niedźwiedzia zaplątanego w drut kolczasty

Kategorie: 

https://www.ndtv.com/karnataka-news/this-bear-cub-was-caught-in-a-poachers-trap-how-he-had-a-lucky-escape-wildlife-sos-ngo-1773361

W Indiach młody niedźwiedź przeżył horror, kiedy wpadł w pułapkę z drutu kolczastego. Każda z jego desperackich prób uwolnienia się tylko bardziej pogarszała sytuację.

 

 Na szczęście zauważyli to miejscowi rolnicy, którzy ogrodzili pola drutem i przekazali wiadomość organizacji Wildlife SOS, zajmującej się ochroną dzikiej przyrody. Młody, spanikowany drapieżnik, zdaniem świadków, w bardzo niekomfortowej sytuacji spędził co najmniej osiem godzin.Drut owinął się ciasno wokół nóg i już powodował obrzęki. Na ciele pojawiło się pełno ran od metalowych kolców. Biedne zwierzę próbowało przegryźć stal i uszkodziło sobie pysk. Pomoc nadeszła jednak w porę. Więzień został uśpiony i ściągnięty z drutu. Zajęli się nim weterynarze.Według przedstawiciela Wildlife SOS niedźwiedź prawdopodobnie chciał udać się na pole w poszukiwaniu żywności. Ludzie nieustannie wycinają lasy i uprawiają pola w ich miejscu, a niedźwiedzie tracą obszar, w którym mogą znaleźć źródło utrzymania. Misie zazwyczaj jedzą różne owoce, owady i rośliny leśne, a rolnicy po prostu hodują owoce i warzywa.Uczucie głodu sprawia, że niedźwiedzie są odważne i wchodzą w zamieszkane regiony. Wykorzystują to także kłusownicy, którzy ustawiają wnyki blisko pól.Zraniona, jak się okazało młoda niedźwiedzica, została przewieziona do ośrodka rehabilitacyjnego na badania. Po krótkiej rehabilitacji zostanie wypuszczona na wolność w tym samym obszarze (tylko dalej od ogrodzenia), aby mogła znaleźć swoją matkę.

Przedstawiciel Wildlife SOS z goryczą opowiadają o tym, jak kłujące ogrodzenia i kłusownicy szkodzą niedźwiedziom i wielu innym zwierzętom w Indiach. Każdego roku umiera z tego wiele tysięcy stworzeń.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj