W głębinach oceanu sfilmowano stworzenie z ośmiometrowymi mackami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Istnieją części głębin oceanicznych, które są wciąż nieznane, które nigdy nie zostały w pełni zbadane i skrywają tajemnicze stworzenia, na które czasami patrzy się niesamowicie.

 

 

 

Film z takim stworzeniem został niedawno opublikowany przez australijskich naukowców. Kalmary z rodzaju Magnapinna są jednymi z najtrudniejszych do znalezienia i jeszcze trudniejszych do złapania stworzeń  - pisze ScienceAlertVideos.

 

Jest to zwierzę morskie z niezwykle długimi mackami, które mogą osiągnąć nawet osiem metrów długości. Ten gatunek kałamarnicy zawsze żyje w ciemnych głębinach oceanu i do tej pory został zaobserwowany tylko dziesięć razy.

 

Australijscy naukowcy zarejestrowali go na głębokości około 946 i 3258 metrów, gdzie do tej pory zarejestrowali go pięć razy. Ten gatunek kałamarnicy występuje w rejonie oceanu, który znajduje się na głębokości od 1000 do 4000 metrów. Oznacza to, że bez wysoce specjalistycznego sprzętu do zdalnego sterowania i pracy na tak dużych głębokościach nie można podziwiać kałamarnicy. Nagranie wideo, wykonane przez naukowców, jest częścią większego przeglądu oceanów i pochodzi z 2017 roku, ale zostało opublikowane dopiero niedawno.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj