W czeskim zoo trójka dzieci kamieniami na śmierć zatłukła flaminga karmazynowego

Kategorie: 

https://twitter.com/MailOnline/status/841639660766015488

Trójka dzieci zabiła kamieniami flaminga (łac. Phoenicopterus ruber) w czeskim zoo. Drugi ptak jest ciężko ranny. Sprawą zajęła się policja, donosi The Telegraph.

 


Chłopcy w wieku pięciu, sześciu i ośmiu lat zaatakowali stado flamingów 10 marca br. w zoo Jihlava w południowo-centralnym regionie Vysocina. Dzieci pokonały ogrodzenie, aby dostać się do ptaków. Proceder znęcania się nad bezbronnymi stworzeniami przerwał elektryk, pracownik ogrodu zoologicznego. Niestety w tym momencie jeden flaming już nie żył, a drugi był poważnie ranny.

 „Byłam wstrząśnięta brutalnym atakiem” – przyznaje dyrektorka zoo Elżbieta Kubikova.Należy zauważyć, że zabity ptak z powodzeniem przetrwał powódź w zoo w Pradze w 2002 roku. Flaming, ojciec ośmiu piskląt, miał zaledwie 16 wiosen, a średnia długość życia tych ptaków wynosi 30-40 lat. Wszyscy trzej napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia, ale nagrały ich kamery, więc policja znalazła młodych chuliganów. Okazało się, że chłopcy nie wyrażają żalu za to, co zrobili. Nie chcieli też rozmawiać z przedstawicielami policji.Obecnie funkcjonariusze badają incydent, a rodzice chłopców mogą zostać obciążeni grzywną w wysokości 50 tys. koron (1851 euro). Jihlava Zoo jest znane jako „zoo bez krat”. Utrzymywanych jest tam 200 rzadkich gatunków zwierząt, w tym 17 uczestniczących w europejskim programie hodowli zwierząt zagrożonych wyginięciem.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj