W Chinach sklonowano genialnego psa detektywistycznego

Kategorie: 

Źródło:

Chińscy biotechnologowie sklonowali psa detektywistycznego, który ma na swoim koncie dziesiątki rozwiązanych przestępstw, w tym morderstwa. Ministerstwo bezpieczeństwa publicznego kraju zapłaciło dużo pieniędzy za klonowanie, ale nikt nie gwarantuje, że nowy pies odziedziczy umiejętności poprzednika. Szczeniak ma już dwa miesiące, otrzymał nazwę Kunxun - informuje The China Daily.

 

 

„Prototypem” Kunxuna jest siedmioletni pies Huahuangma. Niezwykły ogoniasty policjant pracuje w Yunnan i ma za sobą najlepszą czworonożną historię kryminalną. Wyszkolenia psa o takich umiejętnościach jak Huahuangma, zajmuje to od czterech do pięciu lat i kosztuje około pół miliona juanów. Dlatego Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin, które sfinansowało projekt, zdecydowało, że łatwiej będzie odtworzyć utalentowane stworzenie. Koszt operacji nie został ujawniony.

 

Naukowcy z firmy biotechnologicznej Beijing Sinogene Biotechnology Co Ltd i specjaliści z Uniwersytetu Rolniczego w Yunnan pobrali próbkę skóry policyjnego psa, wychowali zarodek z komórek i wszczepili go samicy rasy beagle. W odpowiednim czasie matka zastępcza 19 grudnia ubiegłego roku urodziła szczeniaka o wadze 540 g i 23 cm. Trening Kunxuna rozpocznie się, gdy szczeniak będzie miał 75 dni. Zostanie przeszkolony przez trenera Huahuanmy, który ma 33 lata doświadczenia w pracy z psami policyjnymi. Mały uczeń dotarł już do bazy psów policyjnych i szybko przystosował się do nowego miejsca, okazując życzliwość i przywiązując się do ludzi, których spotkał.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj