W brytyjskich nietoperzach znaleziono nową formę koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Eksperci z University of East England, Zoological Society of London i the Health Department of England ogłosili odkrycie u brytyjskich podkowców nowego koronawirusa, powiązanej infekcji, która powoduje COVID-19.

 

 

Nowy koronawirus został odkryty po przeanalizowaniu próbek kału zebranych przez naukowców od pięćdziesięciu brytyjskich nietoperzy. Wirus został wykryty po sekwencjonowaniu genomu jednej z próbek.

 

Okazało się, że nowy wirus należy do tzw. Sarbekowirusów, czyli specjalnego typu koronawirusa związanego z ciężkim ostrym zespołem oddechowym. Jednocześnie sarbekowirus nie był wcześniej wykrywany u nietoperzy podkowiastych.

 

Jednak naukowcy są przekonani, że nietoperze są nosicielami tego typu koronawirusa przez długi czas (być może od tysięcy lat), a brak skutecznych metod testowania utrudniał jego wykrywanie.

 

Jednocześnie naukowcy rzucili się, aby ostrzec opinię publiczną, że nie ma potrzeby, aby dać się zastraszyć odkryciem. Nowy koronawirus znaleziony u tych stworzeń z Foggy Albion nie jest przenoszony na ludzi.

 

Odkrycie pomoże naukowcom posunąć się naprzód w badaniach nad naturą koronawirusów i ich mutacjami.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj