W Afryce ludzie uratowali słonia, który wpadł w błoto

Kategorie: 

http://www.moya-planeta.ru/

W okolicach afrykańskiego jeziora Kariba przeprowadzono operację ratowania młodego słonia. Zwierzę wpadło do jamy i utknęło w błocie aż po szyję.

 

 

 

 Na pomoc słoniowi przyszli lokalni przewodnicy. Słoniątko spędziło w pułapce co najmniej cztery dni, używając trąby, jako rurki do oddychania.

 Akcja ratunkowa przy użyciu ciągnika, liny i gołych rąk trwała ponad sześć godzin, donosi My Planet. Przez cały ten czas słoń bardzo się denerwował i starał się bronić przy pomocy trąby. Jeden z ratowników powiedział, że słoń choć młody, to z łatwością mógłby pozabijać swoich wybawców.

 „Słonie są bardzo agresywne, gdy się niepokoją i oczywiście ten nie miał pojęcia, że my staraliśmy się go uratować. Jest to niewątpliwie dzika istota, którą kierował instynkt”.

 Początkowo ratownicy próbowali przepuścić linę pod brzuchem słonia, ale to było niemożliwe, ponieważ błoto było zbyt gęste. Wtedy uwiązano sznur na szyi zwierzęcia.

 W rezultacie, słoń udało się wyciągnąć z dziury, ale historia nie zakończyła się tak szczęśliwie, jak można byłoby się tego spodziewać. Słoń był bardzo osłabiony - natychmiast padł na ziemię i nie mógł wstać. Zwierzę zbyt długo było bez jedzenia i wody. Ratownicy pozostawili malca w spokoju do rana, mając nadzieję, że ten nabierze sił. Niestety, stan zdrowia nieszczęśnika pogarszał się coraz bardziej i w rezultacie trzeba było uśpić słonia, aby oszczędzić mu dalszych cierpień i powolnego umierania.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj