Umarła najbardziej samotna kaczka na świecie o imieniu Trevor

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kaczor zwany Trevor, jedyna kaczka w małej wyspie Niue i prawdopodobnie najbardziej samotna kaczka na świecie, zmarł w ten weekend, podaje agencja AFP.

 

 

Wyspa Niue, znajdująca się 2,4 tysiąca kilometrów na północny wschód od Nowej Zelandii, jest domem dla 1600 osób. Odwiedza ją rocznie około 9 tysięcy turystów. Niue jest wyspą koralową. Nie ma tam stawów ani bagien, a przed pojawieniem się jednego samca, który prawdopodobnie przybył tam z burzą z Nowej Zelandii, nie było kaczek. Przybysz, który został nazwany Trevor na cześć nowozelandzkiego przewodniczącego parlamentu Trevora Mallarda (słowo „mallard" w języku angielskim oznacza dziką kaczkę), osiadł w kałuży przy drodze, która była regularnie uzupełniana wodą przez lokalnych strażaków.

 

Trevor zasłynął po tym, jak redaktor New Zealand Herald, który przybył na wyspę, dowiedział się o nim, a ktoś powiedział  „skręć w prawo na kaczkę", objaśniając drogę. Okazało się, że Trevor jest naprawdę jedyną kaczką na wyspie.

 

„Możemy potwierdzić, że kaczor Trevor odszedł. Widziano go martwego w krzakach po ataku psa” – podano w prasie. W szczególności Izba Handlowa i sam Trevor Mallard złożyli kondolencje ludowi Niue, który pozostawił odpowiedni komentarz na Facebooku pod postem na temat ptaka.

 

Ostatnio na Hawajach zmarł ostatni znany ślimak tropikalny z gatunku Achatinella apexfulva o imieniu George. Miał 14 lat i, podobnie jak Trevor, nie pozostawił potomstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj