Ukraiński turysta i przewodnik egipski stracili kończyny, gdy zostali zaatakowani przez rzadkiego rekina

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

We wtorek urzędnicy poinformowali, że młody ukraiński turysta stracił rękę, a egipski przewodnik nogę podczas ataku rekina w zeszły weekend w pobliżu egipskiego kurortu Sharm el Sheikh nad Morzem Czerwonym.

 

 

Do ataku doszło w niedzielę, kiedy dwoje turystów, tj. matka, syn oraz i ich przewodnik nurkowali z rurką w Parku Narodowym Ras Mohammed, podało Ministerstwo Środowiska w oświadczeniu.

 

Rannych zabrano do pobliskiego szpitala, a wstępne dochodzenie wykazało, że w ataku uczestniczył dwumetrowy rekin żarłacz biało płetwy (Carcharhinus longimanus).

 

Ministerstwo nie podało szczegółów dotyczących obrażeń, ale w oświadczeniu Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy dwunastolatek był w poniedziałek na oddziale intensywnej terapii i wiadomo, że chirurdzy nie uratowali mu ręki.

 

Egipski urzędnik służby zdrowia powiedział, że przewodnik rodzinny stracił nogę, a jego matka odniosła drobne obrażenia.

 

Rzecznik zdrowia wypowiedział się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do informowania mediów. Władze zamknęły teren Parku Narodowego Ras Muhammad, na którym doszło do ataku.

 

Ataki rekinów na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie były w ostatnich latach rzadkie, ale w 2010 roku fala ataków rekinów zabiła jednego turystę z Europy i okaleczyła kilku innych u wybrzeży Sharm el Sheikh.

 

Kurort Sharm El Sheikh na południowym krańcu Półwyspu Synaj jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Egipcie, oferującym europejskim turystom ciepłą i szybką ucieczkę od zimowych temperatur na kontynencie.

 

Nurków przyciągają strome rafy koralowe na morzu, które oferują bogate i kolorowe życie morskie.

 

W ostatnich latach władze starały się ożywić kluczowy sektor turystyczny, dotknięty dekadami niestabilności, a ostatnio pandemią koronawirusa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj