U wybrzeży Chorwacji dwa razy w krótkim czasie napotkano rekina mako

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Niemiecki turysta żeglujący z rodziną w pobliżu Makarskiej miał szczęście spotkać dużego rekina Mako, pływającego w poszukiwaniu pożywienia.

 

 

Rekiny te występują w chorwackim Adriatyku, ale mają tendencję do pozostawania z dala od ludzi i życia w spokoju, przy czym większość czasu spędzają na poszukiwaniu pożywienia. Trudno je sfotografować z bliska.

 

Rekin na nagraniach niemieckich turystów to rekin Mako - duży przedstawiciel tego gatunku. Rekiny Mako zwykle jedzą ryby, takie jak tuńczyk, makrela i miecznik, ale nie pogardzą żółwiami morskimi, a nawet ptakami, jeśli mają szansę je dopaść. Rekiny Mako są bardzo szybkimi pływakami i mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, ale ich interakcja z nami i ich pragnienie ataków na człowieka są minimalne.

 

Portal Morski 11 czerwca 2019 r., zaledwie dwa dni po tym, jak Mako „pozował” do kamery niemieckiego turysty w pobliżu Makarskiej, opublikował zdjęcia rekina, który pojawił się w kanale Korčula. Sfilmował go Toni Kačić, przewodzący grupie turystów. Wideo opublikował portal Podvodni.hr, którego ekspert Pero Ugarković potwierdził dwa dni temu, że rekin na filmie jest zdecydowanie rekinem Mako (Isurus oxyrinchus), a nie jakimś innym gatunkiem.

 

„Po raz kolejny chcielibyśmy podkreślić fakt, że nie ma powodu do paniki” - pisze Podvodni.hr.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj