Sztuczna inteligencja będzie śledzić dziki, aby zmniejszyć straty w rolnictwie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z University of Florida zaproponowali wykorzystanie sztucznej inteligencji do śledzenia ruchu i rozmnażania dzików. Technologia pomoże uniknąć wielomilionowych strat w rolnictwie związanych z niszczeniem upraw przez te zwierzęta, a także infekcjami, którymi zarażają inwentarz gospodarski.

 

 

 

Najnowsza technologia będzie opierać się na zdolności sztucznej inteligencji do rozpoznawania obiektów na obrazach. Algorytm przeanalizuje miliony zdjęć wykonanych zdalnymi, automatycznymi kamerami polowymi, które reagują na ruch, a następnie obliczy na ich podstawie liczbę dzików. Dane uzyskane przez algorytm posłużą naukowcom do śledzenia ruchu zwierząt.

 

Pomoże to naukowcom zrozumieć, w jaki sposób infekcje przenoszone przez dziki, takie jak bruceloza lub pryszczyca, będą się rozprzestrzeniać w danym regionie. Ponadto sztuczna inteligencja pomoże naukowcom określić i przewidzieć, jak szybko rozmnażają się dziki.

 

Dzięki temu przedsiębiorstwa rolnicze i rolnicy będą z wyprzedzeniem informowani o tym, jak infekcje mogą rozprzestrzeniać się na terenie ich produkcji. W ten sposób przedsiębiorstwa będą miały skuteczniejszy sposób kontrolowania ilości hodowlanej inwentarza żywego, ponieważ często młode świnie są kierowane na ubój ze środków zapobiegawczych, chociaż w rzeczywistości wcale nie muszą być chore.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj