Sowa przyleciała w odwiedziny do kota

Kategorie: 

http://www.om1.ru/news/society/100424/

Kot i ptak patrzyli na siebie przez około godzinę. Nie jest jasne, jakimi intencjami kierowała się sowa, odwiedzając kota.

 

 


Do kota, który mieszka w mieszkaniu i rzadko wychodzi na dwór, przyleciała w gości sowa. Ptak usiadł na parapecie. Zwierzęta przez co najmniej godzinę patrzyły się na siebie. Zdjęcie, dokumentujące zdarzenie, opublikowano w VKontakte.Zgodnie z oczekiwaniami, mieszkańcy Omska zareagowali na sytuację z humorem. W komentarzach pojawiło się szereg rozmaitych wyjaśnień wizyty dość rzadkiego przybysza. Niektórzy zastanawiają się, jakie były intencje ptaka – przyjazne, czy raczej związane z pozyskaniem łatwej zdobyczy. Znaleźli się tacy, którzy piszą bardzo ponure opinie. Okazuje się, że to obawy nie są całkiem bezpodstawne. Portal Om1.ru podaje, że ostatnio w Omsku spadła liczebność populacji kotów i to może wiązać się z aktywnością ptaków drapieżnych.

 „Patrzy na kota, jak na pokarm” – napisano w komentarzach.„Wszystkie wiewiórki w parkach zostały zjedzone - teraz sowy ostrzą dzioby na koty”- pisze ktoś inny.

 Internauci zauważają, że dom znajduje się w czystym ekologicznie rejonie Omska, który kiedyś był domem dla wielu sów. W mieście nie po raz pierwszy dochodzi do podobnych zdarzeń. W listopadzie sowa przyleciała na balkon jednego z domów i spędziła tam całą noc.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj