Singapurczycy płacą spore sumy za operacje plastyczne ryb akwariowych

Kategorie: 

youtube.com

Singapurczycy naprawdę uwielbiają swoje ryby akwariowe - tak bardzo, że są gotowi położyć je pod nóż za bardzo wysoką cenę. I nie chodzi o filetowanie, ale o operacje plastyczne. TODAYonline podaje, że operacje kosmetyczne dla rybek domowych stają się coraz bardziej popularne w słynnym mieście - państwie.

 Brytyjski dziennik przeprowadził rozmowę z jednym z bardziej znanych chirurgów kosmetycznych w Azji z NG Clinic. Placówka specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji na rybkach Arowana. Niektórzy mogą uznać, że pomysł chirurgii plastycznej na rybach jest brutalny, ale specjaliści z NG Clinic uważają, że zabiegi faktycznie „upiększają” ryby, zamiast im szkodzić.„Wiem, że niektórzy ludzie uważają, że jest to okrutne dla ryb, ale naprawdę przynosi to im korzyści, ponieważ stworzenia po zabiegu zawsze wyglądają lepiej, a ich właściciel kochają je jeszcze bardziej" – tłumaczy dr Ark dziwne praktyki swoim potencjalnym klientom.Poprawianie wyglądu oczu u ryb, to najbardziej, jak się okazuje, popularna praktyka. Polega ona na rozluźnieniu tkanek za okiem ryby i wepchnięciu gałki ocznej w głąb oczodołu. Ile kosztuje taka operacja? Koszt operacji oczu wynosi około 118 SGD, a ceny za podbródek zaczynają się od 75 SGD. Wydawanie tak sporych sum na chirurgię kosmetyczną dla ryb, może wydawać się absurdalne, ale właściciele tych azjatyckich Arowana nie zgadzają się z tym. Jeśli Singapurczycy są w stanie zapłacić kilka tysięcy za rybę, to będą stwarzać jakieś problemy za wydanie kilkudziesięciu dolarów za korektę wyglądu swojego pupila?Chińska „smocza ryba”, azjatycka Arowana od dziesięcioleci uchodzi za jedną z najdroższych ryb akwariowych na świecie, a jej cena sprzedaży waha się od setek do tysięcy dolarów. Ryby te są często uważane za status bogactwa i dobrobytu. Chińscy biznesmeni szczególnie cenią rybę - z jej dużymi, połyskującymi łuskami, szałwiowymi wąsami i agresywną osobowością (z uwagi na podobieństwo do mitycznego chińskiego smoka). Chińczykom utrzymanie ryby przynosi szczęście i bogactwo, a azjatycka Arowana ma szczególny status w lokalnej kulturze.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Garwolin

 Rozumiem że może Cię to

 Rozumiem że może Cię to przerażać, mnie na pierwszy widok też. W warunkach akwariowych ryby te są zmuszone patrzeć w dół ponieważ tylko tam szukają pokarmu. W naturze polują na drzewach i nad wodą co nie wymusza takiego "opadnięcia oka". Taki zabieg ma w skutkach same pozytywy, po usunięciu tkanki tłuszczowej oko ryby wraca na swoje miejsce.

0
0

Skomentuj