Sieć KFC wygrała w sądzie sprawę dotyczącą sześcioskrzydłych kurczaków i ośmionożnych kur

Kategorie: 

youtube.com
Sąd w Szanghaju ukarał grzywną trzy lokalne firmy za szerzenie nieprawdziwych informacji o restauracji fast food KFC. Przedsiębiorcy wrzucali do sieci zdjęcia zmodyfikowanych genetycznie kurczaków, które miały sześć skrzydeł i osiem nóg - pisze smh.com.au.

 
 
 
 
Sieć KFC w czerwcu ubiegłego roku pozwała firmę Shanxi Weilukuang Technology Company Ltd., Taiyuan Zero Point Technology Company i Yingchenanzhi Success and Culture Communication Ltd, która rozpowszechniała informacje o kurczach mutantach w WeChat messenger.
 
 
 
W sumie rozesłano 4 tys. takich komunikatów. Powołując się na anonimowe źródło twierdzono, że widziano na amerykańskiej fermie kurczaki z sześcioma skrzydłami i ośmioma nogami produkowane dla KFC.
 
 
 
Należy zauważyć, że rozpowszechniane informacje „zaszkodziły reputacji KFC” i doprowadziły do strat ekonomicznych. Przedstawiciel KFC powiedział, że modyfikowany genetycznie drób produkowany jest w Chinach, a oni nie mają z tym nic wspólnego. Dania serwowane przez KFC spełniają wszystkie standardy w zakresie bezpieczeństwa żywności.
 
 
 
Obecnie, decyzją sądu, KFC ma otrzymać oficjalne przeprosiny i odszkodowania w wysokości 600 mln juanów (90 tys. dolarów).
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj