Rzeczy, których w żadnym przypadku nie można kupować w z drugiej ręki w lumpeksach i second handach

Kategorie: 

youtube.com

Pomimo faktu, że zakupy używanych ubrań są dobre dla portfela konsumentów, portal Insider Design radzi, aby nigdy nie kupować rzeczy w sklepach tego typu.

 W żadnym przypadku nie kupuj używanych rzeczy, tj.:

 

  1. Sprzęt ochronny dla dzieci i tu nie ma znaczenia, czy chodzi o wózki inwalidzkie, foteliki samochodowe lub inne urządzenia. Przy zakupie najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie cena.
  2. Kaski - te sprzęty są zasadniczo zaprojektowane tak, aby przeżyć jeden poważny incydent. A ponieważ zewnętrzna część kasku jest bardzo trudna do zniszczenia, trudno określić, co zdarzyło się w przeszłości. W trosce o bezpieczeństwo zawsze lepiej kupić nowy, nieużywany kask.
  3. Elektronika - przy zakupie używanej elektroniki zawsze ryzykujesz, że po pierwszym użyciu wiele się nią nie nacieszysz. W przeciwieństwie do nowych technologii, na starocie nikt nie wystawia gwarancji.
  4. Zabawki miękkie - używane zabawki mogą być wylęgarnią różnych drobnoustrojów, źródłem nieprzyjemnych zapachów i nosicielami pluskiew, pleśni i alergenów.
  5. Bielizna – z wiadomych i oczywistych względów lepiej tego nie kupować. Podobna zasada dotyczy strojów plażowych i kąpielówek.
  6. Parasole, płaszcze przeciwdeszczowe, peleryny, buty gumowe - wszystkie te rzeczy nie są tworzone, aby służyć wiecznie. Dlatego też lepiej kupić nową ochronę przed deszczem, niż zmoknąć.
  7. Materace - w materacach lęgną się pluskwiaki. Bardzo trudno je stamtąd wydostać. A o tym, jakie płyny mogłyby dostać się lub przeniknąć do używanego materacu przed sprzedażą, lepiej nie myśleć. Podobna zasada dotyczy pościeli i ręczników.
  8. Buty i czapki - jeśli kupujesz używane buty, musisz być przygotowany na to, że oprócz obuwia nabywasz grzyb lub inną chorobę skóry dawnego właściciela. Podobna sytuacja wiąże się z nakryciami głowy, które mogą być źródłami wszy.
     

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj