Różowe delfiny wpadły w obiektyw kamery

Kategorie: 

youtube.com

Albinosy, czyli osobniki całkowicie bez kolorów występują wśród wielu gatunków zwierząt i ptaków. Białe delfiny zdarzają się także, ale różowe…? To jakiś cud lub totalny wybryk natury.

 Do rzadkiego i cudownego spotkania doszło kilka dni temu w amerykańskim kanale żeglugowym w Luizjanie. Małżonkowie Bordeaux podróżowali łodzią, kiedy Bridget ujrzała stado delfinów, radośnie wyskakujących z wody i cieszących się nurkowaniem. To był wspaniały widok. Jednak kobietę uderzyło coś i zainspirowało jednocześnie, kiedy wśród delfinów ujrzała dwa różowe osobniki.

 „Wybrałam się z mężem na krótki rejs łodzią. Wzięłam do ręki kamerę i zaczęłam filmować delfiny, które płynęły za nami i wokół nas. Wtedy ujrzałam dwie różowe sztuki, ale za Boga nie mogłam ich uchwycić, bo te były zbyt sprytne. Potem się udało, ale to było niezwykłe doświadczenie, zobaczyć to na własne oczy”.Bridget Boudreau i jej mąż byli świadkami „małego cudu”, ale nie oni pierwsi widzieli różowe delfiny. Eric Roux, kapitan jednostki z Luizjany, tłumaczy, że podobna przygoda przytrafiła mu się w 2015 roku. Inne zdarzenie miało również miejsce w 2007 roku w Tajlandii na oczach setek turystów. Anomalie u zębowców występują prawdopodobnie z powodu mutacji, których naukowcy nie potrafią wyjaśnić. Tożsame przypadki mogą zdarzać się u słoni lub hipopotamów, żyjących gdzieś w dżungli.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj