Rekin bez skóry i zębów został złapany w morzu u wybrzeży Sardynii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W pobliżu wybrzeży Sardynii rybacy złowili rekina, który nie miał zębów ani skóry. Prawdopodobnie stracił skórę z powodu narażenia na chemikalia lub zbyt dużo utlenionej wody. Pod wszystkimi innymi względami żarłacz był całkowicie zdrowy, więc nie mógł umrzeć z przyczyn naturalnych. Rybacy byli zszokowani takim odkryciem, bo nikt wcześniej czegoś takiego nie widział.

 

 

Rekin wpadł w sieci rybaków w lipcu ubiegłego roku. Zaraz po tym niezwykłe zwierzę zostało przekazane specjalistom z Uniwersytetu w Cagliari. Naukowcy potwierdzili, że rekin nie miał skóry i zębów. Sugerowano również, że mogło to nastąpić w wyniku narażenia na utlenioną wodę lub chemikalia. Warto zauważyć, że ostatnio ocean nagrzewa się i utlenia dość szybko ze względu na fakt, że klimat zaczął się gwałtownie zmieniać.

 

Ponadto ciało rekina przybrało żółtawą barwę. Wyjątkami były skrzela, oczy i brzuch. Zamiast zębów były prymitywne struktury, które można było zobaczyć tylko przy użyciu specjalnego sprzętu.

 

Niesamowitym było to, że rekin wciąż trwał i przetrwał nawet bez skóry i zębów. W żołądku zwierzęcia znaleziono resztki innych stworzeń. Dokładny stan, w jakim się znajdowały, wskazuje, że rekin połykał swoje ofiary w całości, ponieważ po prostu nie miał możliwości żucia ani rozszarpywania na kawałki. Ponadto polował na małe osobniki, które można było połknąć bez większych trudności.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj