Pszczoły bardzo kochają miód ... i szanują Matkę Boską

Kategorie: 

https://kp.ua/life/427619-pchely-ochen-luibiat-med-y-uvazhauit-bohomater

Gość jednego z forów prawosławnych opublikował bardzo ciekawe zdjęcie – obraz Matki Boskiej, który nazwano „cudem w plastrze miodu”. Przedmiotowa ikona znajduje się u mnichów z klasztoru Athos.

 Dziewczyna, która jest autorką zdjęcia, powiedziała, że jej matka przyjaźni się szczerze z wierzącym pszczelarzem z Bijsk. Człowiek ten wstawił obraz Matki Boskiej do ramki w ulu. Po pewnym czasie okazało się, że pszczoły zagospodarowały całą ramkę, nie zasłaniając wizerunki Maryi i Dzieciątka Jezus.To nie pierwszy raz, gdy pracowite owady szanują wizerunki świętych. Wszystko zaczęło się w klasztorze Esfigmen na Athos, gdzie starszy pszczelarz mnich Kyriakos umieszczał w ulu ramki z cienkim woskiem i wstawiał na nie papierowe ikony. Potem otwierał te ule i był pełen zachwytu. Przedmiotowe ramki były wypełnione świeżym woskiem, ale pszczoły nigdy nie odważyły się dotknąć twarzy świętych ...Mnich miał pewnie jakieś powody, przesłanki i błogosławieństwo w swojej pracy. W dzisiejszym pędzącym świecie ludzie nie mają czasu i zainteresowania, aby cieszyć się takimi niesamowitymi zdarzeniami i uroczymi zjawiskami przyrodniczymi.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika koń

Pszczoły, w przeciwieństwie

Pszczoły, w przeciwieństwie do pogan, nie czczą figurek i obrazków demonów oraz ich pachołków i jak widać na zdjęciach nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.

0
0

Skomentuj