Polskie LNG wypowiada wojnę komarom

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Polskie LNG wydało oświadczenie, w którym ogłosiło, że „wypowiada wojnę krwiożerczym owadom”.

 

 

Firma chce skorzystać z pomocy nietoperzy, które zostaną sprowadzone do Świnoujścia, aby pomóc zmniejszyć lokalną populację komarów. W szczególności „domy nietoperzy” zostaną zawieszone wzdłuż tras w okolicy terminalu LNG w prawobrzeżnej części miasta, gdzie najbardziej postępuje reprodukcja owadów.

 

To pierwszy etap kampanii „ComBATing Mosquitoes”, która została uruchomiona przez Polskie LNG w tym roku i która jest przykładem działań proekologicznych. Polskie LNG twierdzi, że wykorzystanie nietoperzy pomoże przyczynić się do redukcji toksycznych chemicznych środków owadobójczych stosowanych dotychczas, które okazały się szkodliwe zarówno dla pszczół, jak i motyli.

 

Zgodnie z oświadczeniem jeden nietoperz może zjadać około 10 tys. owadów w ciągu jednej nocy, a połowa tej diety mogą stanowić komary.

 

Michał Szklarski, specjalista ds. Ochrony środowiska w firmie Polskie LNG, powiedział: „Nietoperz jest wspaniałym myśliwym, który uwielbia gonić komary. Dlatego postanowiliśmy zaprosić więcej tych ssaków na żerowiska w pobliżu terminalu LNG. Nowe domy nietoperzy prędzej czy później przyciągną więcej nietoperzy i być może zamieszkają w nich ze swoimi krewnymi ”.

 

Zgodnie z oświadczeniem, specjaliści ds. Ochrony środowiska Polskie LNG chcieliby również zachęcić mieszkańców do kupowania podobnych domków dla nietoperzy, twierdząc, że zwalczanie komarów będzie skuteczniejsze także dzięki większej liczbie „chat dla ptaków”, tj. jaskółki i jerzyki.

 

Piotr Piwowarczyk, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Fort Gerhard, gdzie zainstalowano kilka domów nietoperzy i schronisk dla ptaków, powiedział: „Im bardziej naturalne drapieżniki dla tych krwiopijców, tym lepiej. Łatwo jest udowodnić, że każdy nietoperz może mieć ogromny wpływ na komfort personelu fortu i turystów odwiedzających nasz obiekt”.

 

Polskie LNG twierdzi, że kolejna faza „ComBATing Mosquitoes” zostanie wdrożona w ciągu kilku tygodni. Firma planuje zorganizować interaktywne zajęcia dla dzieci i młodzieży z udziałem naukowców i miłośników nietoperzy. ”

 

Polskie LNG declares war on insects

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj