Pijane papugi sterroryzowały mieszkańców miasta

Kategorie: 

Źródło: tg

Mieszkańcy australijskiego miasta Broome w Australii Zachodniej skarżyli się, że byli terroryzowani przez pijane papugi, które jadły sfermentowane mango – podaje The Fox Melbourne.

 

 

Pod koniec sezonu mango w regionie Kimberley opadłe owoce gniły i fermentowały na słońcu. Mango, które jest bogate w cukier, fermentuje i wytwarza alkohol. Owoce przyciągają ptaki, dlatego w regionie panuje inwazja pijanych papug. Papugi czerwonoskrzydłe łapczywie piją sfermentowany sok. Niektóre ptaki giną po tym, bo stają się łatwym łupem dla drapieżników. Miejscowi weterynarze wyleczyli około sześciu czerwonoskrzydłych papug, które przywieziono do nich ze względu na ich dziwne zachowanie.

 

Paul Murphy z Broome Veterinary Hospital powiedział, że ptaki zostały przyjęte do kliniki z zatruciem etanolem. Uważa on, że o wiele więcej papug zginęło, ponieważ nie otrzymały pomocy na czas.

 

„Zwykle cierpią przez kilka dni. Pod wpływem alkoholu stają się bardzo śpiące i znajdują się w różnych stadiach niedożywienia. Słyszeliśmy kilka doniesień, że wylatują przez okna lub siedzą na ziemi i nie mogą latać. W tym stanie papugi są łatwym łupem dla kotów i innych drapieżników ”- wyjaśnił Murphy.

 

Wcześniej informowano, że wczesne przymrozki w amerykańskim mieście Gilbert w Minnesocie doprowadziły do inwazji pijanych ptaków. Kilka osób udało się na lokalny posterunek policji, aby poskarżyć się na dziwne zachowanie ptaków.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj