Piana żab może być lekarstwem na oparzenia

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brytyjscy biolodzy zbadali właściwości żabiej piany i doszli do wniosku, że można ją wykorzystać jako środek do dostarczania do organizmu leków antyseptycznych w przypadku oparzeń.

 

 

Naukowcy przeanalizowali właściwości pianki wytwarzanej przez żaby Tungar, które chronią swój lęg przed odwodnieniem, wysoką temperaturą i infekcjami bakteryjnymi. Badania laboratoryjne pianki wykazały, że jest ona nieszkodliwa dla ludzi, a jednocześnie może służyć jako warstwa nakładana na rany lub oparzenia pod bandażami medycznymi.

 

Dalsze badania skuteczności pianki wykazały, że jest ona zdolna do dostarczania do organizmu leków, takich jak antybiotyki. Uwalnianie leków nie następuje natychmiast, ale stopniowo, w ciągu kilku dni, co jest ważne dla konsekwentnego leczenia dotkniętego obszaru skóry. Piana może utrzymywać się do tygodnia.

 

Zdaniem naukowców żabia pianka może być skuteczną metodą leczenia wszelkich ran, ale zwłaszcza oparzeń, w których częste zmiany opatrunków mogą uszkodzić skórę. W przyszłości naukowcy zamierzają kontynuować testowanie właściwości pianki żab tungarowych, aby upewnić się, że jest ona bezpieczna. Jeśli się powiedzie, produkt będzie oferowany firmom farmaceutycznym jako zamiennik standardowych metod gojenia ran.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj