Pewien rybak znalazł wymiociny kaszalota i stał się bajecznie bogaty

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkaniec tajwańskiej wyspy Lanju znalazł na plaży czterokilogramowy kawałek kaszalota i stał się bogaty, według serwisu Taiwan News.

 

W marcu rybak o imieniu Lee łowił ryby na plaży w pobliżu swojego domu i zobaczył czarną skamielinę o słodkim zapachu. Zabrał znalezisko do domu. Lee powiedział o tym znajomemu, który poradził mu, aby wysłał te elementy do Kaohsiung National University w celu przebadania znaleziska.

 

Kilka dni później Chen Shi Ye, docent nauk ścisłych, potwierdził za pomocą spektroskopii magnetycznego rezonansu jądrowego, że obiekt miał kolor bursztynowy. Dodał, że jest to bardzo cenne znalezisko, warte 6 mln dolarów tajwańskich (ok. 329 tys. euro).

 

Lee powiedział, że planuje sprzedać wymiociny i przeznaczyć pieniądze na wydatki rodzinne. Ambra to woskowata substancja wydzielana w jelitach kaszalotów. Oprócz „wymiotów kaszalota” nazywany jest również „pływającym złotem”.

 

Jest powszechnie stosowany jako utrwalacz w produkcji perfum i może być bardzo drogi w zależności od wieku. Obecnie cena ambry na rynku międzynarodowym wynosi około 50 tys. dolarów za kilogram.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj