Patriarcha Cyryl spotkał się z pingwinami

Kategorie: 

youtube.com

Patriarcha Cyryl przybył na Antarktydę w środę 17 lutego br. na zaproszenie Walerego Łukina, szefa rosyjskiej stacji badawczej.

 

 Duchowny odwiedził polarników na wyspie Waterloo, gdzie odprawił nabożeństwo w kościele Trójcy Świętej. Na wyspie na stałe żyje 15 ludzi i posługuje im prawosławny kapłan. Ponadto, szef rosyjskiej Cerkwi spotkał się z lokalnymi parafianami i podzielił się swoimi wrażeniami z podróży.

 Jego zdaniem, Antarktyda jest „idealnym obrazem ludzkości, gdzie nie ma wojny, broni i przybyszów z różnych krajów, a ludzie bezinteresownie pomagają sobie nawzajem. To powinien być przykład dla całego świata".

 Patriarcha Cyryl odwiedził także kolonię pingwinów. Na wyspę Ardley, gdzie one żyją, patriarchę przetransportowano łodzią. Na miejscu pokazano mu miejsca lęgowe rzadkich ptaków.

 Wyspa Ardley, jedno z niewielu miejsc, gdzie występują pingwiny, uważana jest za obszar chroniony, ponieważ populacja żyjących ptaków morskich jest bardzo zróżnicowana i ma wyjątkowe znaczenie dla biologów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj