Paralotniarz wykonał wspólny lot z oswojonym jastrzębiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

48-letni Nigel Hawkins z West Midlands, lecąc na paralotni nad górzystym terenem brytyjskiego hrabstwa Shropshire, schwytał upierzonego drapieżnika, którego oswoił i którego nazwał Frederick.

 

 

Brytyjczyk, specjalizujący się w organizacji polowań z sokołami i jastrzębiami, powiedział, że od dwunastego roku życia uprawia paralotniarstwo i wykonuje spektakularne loty ze swoimi pierzastymi pupilami.

 

Paralotniarz wykonał wspólny lot z oswojonym jastrzębiem.

„Nie, nie jestem wynalazcą parahawkingu (paralotniarstwa z drapieżnymi ptakami), ale na całym świecie było tylko kilka osób, które to zrobiły. Sfilmowałem swój lot kamerą 360 stopni, dzięki czemu materiał jest bardziej spektakularny. Uprawiam sporty lotnicze od ponad dwudziestu lat i zawsze chciałem latać obok jastrzębi na paralotni, więc trening drapieżników, którego używam, stał się naturalnym postępem w relacjach z moimi zwierzętami”- tłumaczy Nigel Hawkins.

 

W międzyczasie inni poszukiwacze mocnych wrażeń uchwycili lot z oswojonym sępem, który towarzyszył paralotniarzowi i wylądował na kijku do selfie, lecąc nad miejscowością Algodonales (prowincja Kadyks, autonomiczna wspólnota Andaluzji w Hiszpanii).

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)Skomentuj