Opublikowano nagranie, na którym widać, jak żarłacz biały atakuje człowieka

Kategorie: 

Źródło: youtube.pl

Na jednej z australijskich plaż, która jest dodatkowo chroniona specjalnymi sieciami, surfera zaatakował ogromny biały rekin. Warto zaznaczyć, że plaża znajduje się tuż przy Gold Coast i jest uważana za całkowicie bezpieczną dla wczasowiczów.

 

 

Jak się okazało, niezwykle nieprzyjemny incydent wydarzył się kilka dni temu, a mianowicie 8 września br. Na plaży było dużo turystów i ogromna liczba ludzi w wodzie. W pewnym momencie wielu wypoczywających zauważyło, jak ogromny biały rekin rzucił się na swoją ofiarę, a następnie zaczął wciągać ją pod wodę. Po pewnym czasie mężczyzna pojawił się na powierzchni wody, ale jednocześnie był nieprzytomny. W pobliżu byli inni surferzy, którzy pomagali wyciągnąć ofiarę na brzeg.

 

Szef pogotowia ratunkowego w Kinsland, William Houghton, powiedział, że ofiara została natychmiast zabrana do pobliskiego szpitala. W wyniku ataku stracił dużo krwi, a jego nogi zostały zranione licznymi ukąszeniami. Mężczyzna od razu otrzymał pierwszą pomoc, ale to nie pomogło mu uratować życia i wkrótce zmarł.

 

Jeden z surferów powiedział, że wtedy wszyscy się bardzo bali. Wielu zaczęło uciekać z wody, dzieci głośno płakały, a niektórzy ludzie obserwowali, co się dzieje i nie mogli uwierzyć własnym oczom.

 

W tej chwili władze lokalne wydały oświadczenie, że szukają zwierzęcia, a nawet sprowadziły w tym celu kilka helikopterów. Warto dodać, że od 1958 roku jest to druga osoba, która padła ofiarą białego rekina na chronionej plaży w Australii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj