Opinia prawnika: jakie aspekty wziąć pod uwagę przy zakupie psa?

Kategorie: 

youtube.com

Na jakie aspekty zdecydowanie zwracać uwagę przy zakupie psa i jak rozpoznawać podejrzanych sprzedawców?

 



Przede wszystkim konieczne jest, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe o sprzedawcy. Odpowiedzialność za zwierzę bierzemy na kilka, bądź kilkanaście lat. Nie warto brać stworzenia od pierwszego lepszego hodowcy. Podejrzane jest, jeśli oferent publikuje wiele różnych reklam w krótkim czasie lub sprzedaje kilka ras psów.



Koszt zwierzęcia również musi być odpowiedni w porównaniu z innymi ofertami. Kolejnym pewnym znakiem złej wiary jest niechęć do zawarcia pisemnej umowy sprzedaży zwierzęcia.



Kupując zwierzę należy udać się do domu sprzedawcy, co daje możliwość rozpoznania przyszłości swojego czworonożnego przyjaciela i zrozumienia jego psychiki.



Ze sprzedającym należy zawrzeć pisemną umowę sprzedaży zwierzęcia. I chociaż porozumienie ustne uważa się za ważne z punktu widzenia prawa, prawie niemożliwe jest udowodnienie ustnego porozumienia w przypadku problemów.



Umowa powinna zawierać dane zwierzęcia i wszystkie istotne okoliczności, w odniesieniu do których teoretycznie może wyniknąć spór. Należy podać datę i miejsce umowy, strony porozumienia, przeprowadzone procedury, stan zdrowia zwierzęcia i jego koszt.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen



Skomentuj