Ogromny krokodyl ze zdobyczą w szczękach

Kategorie: 

youtube.com

Niezwykły epizod zarejestrował dron nad oceanem – wielki krokodyl płynął ze świnią w paszczy. Najpierw pojawił się mroczny cień pod wodą, a następnie gad wypłynął na powierzchnię, afiszując się ze zdobyczą.Film został nakręcony w wodach przybrzeżnych Baia w Papui - Nowej Gwinei. Autorem nagrania jest młody reżyser Milan Em-Gee, który opublikował swoje dzieło na YouTube. Operator zauważył, że dzikie zwierzę płynie wzdłuż rafy koralowej.

Milan twierdzi, że krokodyl mieszka obok małej wioski Bayeux w prowincji East New Britain od co najmniej dwóch lat. Zazwyczaj poluje na inwentarz, należący  do wieśniaków. Chłopak miał szczęście, że mógł uwiecznić moment, kiedy drapieżnik ukradł świnię i wracał z nią do domu.

Aligatory i krokodyle mogą osiągać monstrualne rozmiary. Olbrzymi gad, ważący 360 kg i mierzący 4,5 metra długości ,został nakręcony w zeszłym roku na Florydzie. Z kolei w Tunezji archeolodzy odkryli skamieniałe szczątki gigantycznego krokodyla prehistorycznego. Waga zwierzęcia, który żył na Ziemi 230 milionów lat temu, mogła dochodzić do 3 ton, a długość ciała nawet do 10 metrów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj