Odór gnijących zwłok wieloryba zakłóca życie mieszkańców na Hawajach

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Cuchnąca tusza masywnego wieloryba gnije w pobliżu linii brzegowej plaży Lanai od około trzech tygodni, a urzędnicy twierdzą, że wątpią, czy będą w stanie zrobić wszystko, aby pozbyć się padliny.

 

 

Eksperci twierdzą, że jest to tusza kaszalota i po raz pierwszy informowano o niej blisko brzegu 9 stycznia br. - powiedział rzecznik NOAA w piątek.

 

Zdjęcia tuszy wykonane w tym tygodniu wydają się przypominać ślady ugryzień rekinów, a martwe wieloryby są znanym źródłem pożywienia dla tych i innych dużych drapieżników.

 

Teraz, gdy zwłoki zostały wyrzucone na brzeg, urzędnicy NOAA twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby usunęli je tak, jak robili to wcześniej.

 

„Wieloryb znajduje się w miejscu, w którym holowanie do morza lub pochówek na lądzie nie jest możliwe ze względu na jego położenie, pogodę i działanie wiatru. Tusza wieloryba zostanie pozostawiona na miejscu do rozkładu i będzie monitorowana przez agencje i ekspertów".

 

Członkowie społeczeństwa powinni zachować bezpieczną odległość od tuszy, ponieważ może ona przenosić i rozprzestrzeniać choroby. Trwa dochodzenie w celu ustalenia przyczyny śmierci zwierzęcia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj