Nowy wybuch afrykańskiego pomoru świń w Indonezji zabił około 3 tys. świń

Kategorie: 

Źródło: tg

To dopiero początek 2020 r., ale już naznaczony były przerażającymi wydarzeniami, których konsekwencje będą odczuwalne przez bardzo długi czas.

 

 

 

Nowy wybuch afrykańskiego pomoru świń miał miejsce we wschodniej prowincji w pobliżu Timoru Wschodniego w Indonezji. Indonezyjskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że 27 lutego 2825 świń padło w pięciu regionach East Nusa Tengar.

 

Ministerstwo wysłało również zespoły w celu zidentyfikowania źródła infekcji i dezynfekcji obszarów. Ponadto wezwano rolników, aby nie sprzedawali chorych zwierząt i nie pozbywali się zwłok na własną rękę.

 

W świetle tego wydarzenia dyrektor generalny ministerstwa zwierząt gospodarskich Ketut Diarmita wydał rozkazy dotyczące ściślejszej kontroli transportu żywych świń i produktów wieprzowych z Timoru Wschodniego.

 

Czym jest afrykański pomór świń? Według Canadian Pork Council afrykański pomór świń jest wysoce zaraźliwą chorobą świń, ale nie wpływa na ludzi. Choroba może rozprzestrzeniać się poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt i powoduje wysoką śmiertelność zwierząt. Jednak nie istnieją szczepionki na tę chorobę. Jest to jedno z głównych zagrożeń dla produkcji trzody chlewnej, bezpieczeństwa żywności i różnorodności biologicznej na świecie.

 

Zjawisko to jest oczywiście bardzo niepokojące, ponieważ wpływa na podaż mięsa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj