Nowa rasa psów pojawiła się w Rosji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Rosji pojawiła się nowa rasa psa - husky karelski. Gazeta Argumenty i fakty donosi o tym fakcie, powołując się na Ministerstwo Zasobów Naturalnych Karelii. Rasa została zatwierdzona przez specjalną komisję na spotkaniu Rosyjskiej Federacji Kynologicznej.

 

 

Wcześniej, zgodnie z międzynarodowymi standardami, karelski husky był nazywany szpicem fińskim. Eksperci twierdzą, że pomimo zewnętrznego podobieństwa przedstawiciele tych dwóch ras różnią się na kilka sposobów. Podmioty zajmujące się psem i eksperci od polowań podkreślają, że husky karelski jest psem myśliwskim, podczas gdy szpic fiński ma bardziej charakter dekoracyjny.

 

Należy zauważyć, że eksperci spędzili kilka lat na zatwierdzeniu oficjalnej normy dla nowej rasy. Husky karelski jest średniej wielkości psem o jasnorudawym kolorze sierści. Codziennie je około 300 gramów mięsa, a jednocześnie jest bardzo aktywny i mocny. Za pomocą karelskich husky polują na zwierzęta futerkowe, sarny i ptaki. W grudniu 2019 r. szpic niemiecki został uznany przez Rosjan za ulubioną rasę psów. Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych psów zajęła rasa syberyjski husky, a Yorkshire Terrier zamknął pierwszą trójkę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj