Niezwykła reakcja kur na trzęsienie ziemi w Chorwacji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W poniedziałek 28 grudnia br. w pobliżu chorwackiego miasta Petrinja wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 5,2 stopnia w skali Richtera. Materiał filmowy ze zniszczenia pojawił się w mediach społecznościowych, ale największe wrażenie zrobił na użytkownikach film zarejestrowany przez kamerę przemysłową na jednej z lokalnych ferm drobiu. Podczas wstrząsów kury zaczęły chaotycznie biegać, wpadając na siebie.

 

 

Panika skończyła się tak szybko, jak się zaczęła, a po kilku minutach kurczaki znów były spokojne i powolne. Następnego dnia, 29 grudnia br., powtórzyło się trzęsienie ziemi w Chorwacji. Tym razem siła wstrząsów wyniosła 6,3 punktu. Epicentrum znajdowało się 42 kilometry na południowy wschód od Zagrzebia. Są informacje o ofiarach i o zniszczeniach.

 

29 grudnia 2020 roku około godziny 12:20 czasu lokalnego w Chorwacji wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 6,3. Epicentrum trzęsienia ziemi leżało na głębokości 10 kilometrów. Europa i Bliski Wschód są bardzo podatne na trzęsienia ziemi.

 

Jakie są główne przyczyny ostatniego trzęsienia ziemi? Powodem może być koniunkcja Jowisza i Saturna 21 grudnia i trzy kolejne rozbłyski gamma, które miały miejsce tego samego dnia. To raczej jest dość oczywiste. To, co spowodowało wybuchy, to drugie pytanie, ale jak pokazała praktyka, w ciągu jednego, dwóch tygodni po uderzeniu promieni gamma nastąpi trzęsienie ziemi z prawdopodobieństwem 75%, a od trzech wybuchów z rzędu gwarancja zdarzenia sejsmicznego wynosi sto procent.

 

Niecałe dwa tygodnie później, 27 grudnia br. trzęsienia ziemi wystąpiły w Chile (M7,0), w Turcji (M5,5) i na Filipinach (M6,5). Co więcej, jak wszyscy zauważyli, rójka rozpoczęła się na Wyspach Kanaryjskich, gdzie w ciągu jednego dnia 23 grudnia odnotowano ponad pół tysiąca małych trzęsień ziemi.

 

I choć Wyspy Kanaryjskie to nie Paryż czy Tokio, to to, co się tam dzieje, niepokoi wszystkich, bo po pierwsze, wyspy wydają się rozpadać i wsuwać się po kawałku do oceanu. Każde silne trzęsienie ziemi może zawalić ogromny kawałek skały, co spowoduje tsunami, uszkadzając wybrzeże Afryki, ale także Ameryki. I chociaż nie ma specjalnych przesłanek, które wieszczą rychłą eksplozję wulkanu na Wyspach Kanaryjskich, preppersi pocieszają się nadzieją, że perspektywa przesunięcie biegunów jest wciąż stosunkowo odległa. Po drugie, zgodnie z przepowiedniami Casey, Wyspy Kanaryjskie będą działać jako wyzwalacz do zmiany bieguna. Gdy tam nastąpi katastrofa, będzie to znak, że czas przenieść się do bunkra zbudowanego gdzieś na wzgórzu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj