Nieustraszony jamnik uratował właściciela przed łosiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nieustraszony jamnik z amerykańskiego miasta Fairbanks na Alasce rzucił się na pomoc beztroskiemu właścicielowi i uratował go przed atakiem łosia.

 

 

Nagranie wideo z kamery monitoringu mężczyzny pokazuje Tylera Hendersona wychodzącego na zewnątrz w towarzystwie jamnika imieniem Reese, by sprawdzić zawartość skrzynki pocztowej.

 

Właściciel psa nie zauważa stojącego po drugiej stronie ulicy ogromnego łosia, który po kilku sekundach biegnie w kierunki mężczyzny.

 

Mimo ogromnej różnicy w wielkości pies biegnie na pomoc właścicielowi, zaczyna szczekać na dzikie zwierzę i podskakuje, próbując go ugryźć.

 

Amerykanin wbiega do domu i woła zwierzaka, aby za nim poszedł. W końcu Amerykanin i jego pies chowają się w domu, a łoś powoli odchodzi drogą.

 

Henderson opublikował na Facebooku nagranie z incydentu i podziękował psu za próbę ratowania.

 

„Chwała Reese! Najlepszy pies stróżujący! – napisał Henderson.

 

W komentarzach widzowie podziwiali też poczynania małego, ale odważnego psa. Wcześniej informowano, że nieustraszony pies Doberman walczył ze śmiertelnie trującą kobrą, która próbowała wejść do domu i uratowała właścicieli. Właściciele psa zobaczyli, że ich pupil trzyma w zębach ciało kobry.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj