Najmniejszy na świecie królik karzeł żyje w Czelabińsku

Kategorie: 

youtube.com
W Czelabińsku przyszedł na świat prawdopodobnie najmniejszy królik na świecie. Karzeł przeżył  już trzy miesiące i osiągnął wagę 288 gramów.

 
 
 
 
Królik urodził się w klinice weterynaryjnej Karena Dallakjana i jest tak mały, że z łatwością zmieści się w kubku. Malec przestał rosnąć, gdy przeżył miesiąc. Jego brat rówieśnik waży już 800 gramów. 
 
 
 
Karen Dallakjan musiał umieścić dziwnego królika w osobnej klatce, aby uchronić go przed atakami matki. Małe zwierzę jest całkowicie zdrowe, aktywnie przyjmuje jedzenie, a szczególnie preferuje marchewki.
 
 
 
Klinika weterynaryjna nie zamierza trzymać karła. Opiekunowie są gotowi oddać go w dobre ręce pod warunkiem,  że eksperci będą mogli czasem do niego zaglądać.
 
 
 
Najmniejsze na świecie króliki karłowate (łac. Brachylagus idahoensis) żyją w północno-zachodniej części terytorium Stanów Zjednoczonych, która obejmuje stany Waszyngton, Idaho, Montana, Wyoming i północne obszary Nevady i Kalifornii. Króliki karłowate mierzą 22-27 cm długości ciała, a waga u dorosłych osobników waha się od 250 do 450 gramów.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj