Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W zeszłym tygodniu w klinice weterynaryjnej w Oklahoma City w USA urodził się niezwykły szczeniak z sześcioma nogami! Małemu australijskiemu Border Collie nadano imię Skipper. Weterynarze uważają, że Skipper nie rozdzielił się w macicy z innym szczeniakiem. Jednak ta patologia nie przeszkadza szczenięciu w normalnym funkcjonowaniu. Wszystkie nogi psa poruszają się i reagują na bodźce, Skipper dobrze je i rośnie, chociaż weterynarze zwracają uwagę, że w przyszłości może on potrzebować fizjoterapii.

 

 

Wady wrodzone Skippera nazywane są Monocephalus dipygus i Monocephalus rachipagus dibrachius tetrapus. Oznacza to, że zwierzę ma jedną głowę i jedną klatkę piersiową, ale dwa obszary miednicy z dwoma drogami moczowymi, dwoma układami rozrodczymi.

 

Szczeniak ma również dwa ogony i sześć nóg. Zwykle zwierzęta z tą patologią umierają. Dlatego weterynarze początkowo myśleli, że Skipper był pierwszym żywym psem urodzonym z takimi deformacjami. Jednak pierwszy znany przypadek tak niesamowitego porodu miał miejsce w 2019 roku w Wielkiej Brytanii.

 

Wtedy to sześcionożne szczenię Roux urodziło się czarnemu labradorowi, który założył rodzinę i nadal szczęśliwie w niej żyje. Skipper jest teraz karmiony butelką w klinice. Lekarze twierdzą, że wszystkie organy psa funkcjonują dobrze, ale na razie szczeniak wymaga ciągłych przeglądów.

 

„Porusza się dobrze, dobrze się odżywia i nie ma problemów trawiennych” - napisali weterynarze na Facebooku. „Jest na najlepszej drodze do szczęśliwego i zdrowego życia”.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj