Na plaży w USA ludzie ratowali dziwną rybę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Okazało się, że jest to rzadki okaz węgorza pacyficznego. Akwarium Ciside otrzymało telefon o dziwnej rybie znalezionej na Long Beach (stan Waszyngton). „Dla nas nie jest zaskakujące, że zadzwoniono do nas w sprawie tajemniczej ryby, ale to znalezisko było naprawdę niezwykłe” - powiedział jeden z pracowników akwarium.

 

 

 

Eksperci udali się na wezwanie i znaleźli w piasku węgorza pacyficznego, donosi Fox News. Te stworzenia zamieszkują wody Peru, dopływają do Północnej Kalifornii, ale nie występują w okolicach stanu Waszyngton.

 

Ryba została zakopana aż po głowę. Być może podczas złej pogody została wyrzucona na brzeg. Personel akwarium wykopał węgorza i umieścił go w pojemniku z wodą. Ryba była osłabiona i biolodzy postanowili zabrać ją ze sobą do akwarium na rehabilitację.

 

Teraz uratowany węgorz umieszczony jest w oddzielnym zbiorniku z wodą. Utrzymywana jest tam odpowiednia, komfortowa temperatura. Węgorz ma uszkodzone płetwy piersiowe, ale eksperci mają nadzieję, że ich podopieczny szybko wyzdrowieje.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj