Mała Ukrainka uratowała rzadkiego nietoperza z ogromnymi uszami

Kategorie: 

facebook.com

Mała mieszkanka Kijowa uratowała rzadkiego nietoperza z ogromnymi uszami. Wieczorem mieszkańcy jednego z domów w dzielnicy Berkowce znaleźli w piwnicy nietoperza z ogromnymi uszami.

 Jak podano na stronie grupy ratowniczej Kyiv Animal Rescue Group, nietoperz siedziała w trzylitrowym słoiku po ogórkach. Dorośli chcieli to niezwykłe znalezisko podarować kotom. Niemniej jednak dziewczynka, uczestnicząca w dyskusji, przypomniała sobie, że jej sąsiad ratuje zwierzęta i zaniosła szklany pojemnik z przestraszoną istotą wewnątrz tam właśnie.Sąsiad dziewczynki, założyciel grupy ratującej zwierzęta, odkrył, że jest to samiec gatunku Plecotus rzadko spotykany na Ukrainie.„Osobnik został przebadany i zważony. Przez dłuższy czas był pojony wodą i karmiony. Dzięki temu mógł powrócić na łono natury. Po prostu szybko doszedł do siebie. Przypominamy, że wszystkie gatunki nietoperzy są wymienione w Czerwonej Księdze Ukrainy i chronione prawem" - poinformował jeden z wolontariuszy zespołu.


 

Wcześniej ochotnicy z Kyiv Animal Rescue Group troszczyli się o sowę, która nie mogła latać z powodu silnego wyczerpania.
 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)Skomentuj