Ludzie wydrapali swoje imiona na grzbiecie nosorożca

Kategorie: 

Źródło:

Odwiedzający zoo La Palmyre w Rouen w południowo - zachodniej Francji ostatnio wydrapali swoje imiona na grzbiecie trzydziestopięcioletniego nosorożca, wywołując uzasadnione oburzenie.

 

 

Dyrekcja francuskiego zoo potępiła „głupotę” odwiedzających, którzy w zeszłym tygodniu wydrapali swoje nazwiska na nosorożcu.

 

Zdjęcia opublikowane w sieciach społecznościowych przedstawiają trzydziestopięcioletnią samicę nosorożca płci żeńskiej w zoo La Palmyre w Rouen we Francji z wyrytymi na grzbiecie imionami Camille i Julien. Obrazy są rozpowszechniane w sieci i wywołały ogólny protest.

 

W oświadczeniu wydanym przez zoo urzędnicy stwierdzili, że są „oburzeni głupotą i brakiem szacunku” odwiedzających, chociaż nie zostaną podjęte żadne kroki prawne, donosi France Presse.

 

Dyrektor zoo, Pierre Kyle, powiedział, że odwiedzający używali paznokci do wydrapywania swoich imion na grzbiecie zwierzęcia. Zoo La Palmyre zwykle pozwala odwiedzającym dotykać zwierząt przez płot, ponieważ stwarza bardziej „emocjonalne” wrażenia dla odwiedzających i pomaga nie tylko zwiększyć świadomość różnorodności, ale także podkreśla „wielkość” dzikiej przyrody, stwierdziły w oświadczeniu władze ogrodu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj