Leki na zaburzenia erekcji poprawiają zdrowie serca i naczyń

Kategorie: 

Źródło: tg

Ogromnym kamieniem milowym w medycynie jest ważne badanie amerykańskich naukowców, tj. po raz pierwszy udowodniono korzystny wpływ leków na zaburzenia erekcji na układ sercowo - naczyniowy zarówno zdrowych mężczyzn, jak i pacjentów ze współistniejącymi chorobami przewlekłymi. Jak dotąd naukowcy nie potrafią wyjaśnić przyczyny pozytywnych efektów, ale kardioprotekcyjne właściwości leków stają się coraz bardziej widoczne.

 

 

 

W ramach badania naukowcy przeanalizowali dokumentację medyczną 70 tys. mężczyzn z zaburzeniami erekcji, którzy przyjmowali Viagrę, Cialis, Livitra lub inne leki z tej samej klasy (inhibitory PDE-5). Wyniki pokazały, że mężczyźni, którzy przyjmowali te leki, byli mniej narażeni na poważne choroby układu krążenia - pisze Business Wire.

 

Naukowcy odkryli, że na tle przyjmowania inhibitorów PDE-5 zaobserwowano:

 

  • Zmniejszone ryzyko śmierci z powodu chorób serca o 39% i 25% z jakiejkolwiek przyczyny;
  • Zmniejszenie częstości niestabilnej dławicy piersiowej o 22% i niewydolności serca o 17%;
  • Zmniejszenie o 15% konieczności wykonywania zabiegów rewaskularyzacyjnych, takich jak angioplastyka, stentowanie i operacja pomostowania;
  • Ogólne zmniejszenie ryzyka zdarzeń sercowo - naczyniowych o 13%.

 

Co ważne, pozytywny efekt zaobserwowano również u mężczyzn z czynnikami ryzyka chorób sercowo - naczyniowych, powszechnej choroby przewlekłej, takiej jak cukrzyca.

 

Jak dotąd naukowcy nie potrafią wyjaśnić przyczyny korzyści płynących ze stosowania inhibitorów PDE-5. Planowane są dalsze badania mające na celu zbadanie tego mechanizmu molekularnego, a także potwierdzenie właściwości kardioprotekcyjnych w porównaniu z grupą placebo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj