Kurkumina, cynamon i szałwia mogą przedłużyć życie

Kategorie: 

Źródło: tg

Zidentyfikowano trzy przyprawy, które mogą zmniejszać ryzyko raka i cukrzycy, a tym samym przedłużać życie. Opisała to w swoim artykule Jessica Nibbs dla wydania Express. Autorka tekstu wymieniła trzy naturalne suplementy diety, które mają korzystne właściwości.

 

 

Pierwsza na liście była kurkumina, która może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i choroby związane z wiekiem.

 

„Kurkumina może przedłużyć życie poprzez hamowanie peroksydacji lipidów, a także zwiększa aktywność antyoksydacyjną” – powiedziała Nibbs. Dodała, że w jednym z badań ludzie, którzy spożywali cztery gramy zioła miesięcznie, zmniejszyli uszkodzenia okrężnicy, które mogą przekształcić się w raka, o 40 procent.

 

Drugi pozycję na liście zajął cynamon, który obniża poziom cukru we krwi w cukrzycy typu 2. Należy zauważyć, że cynamon pomaga również zmniejszyć stan zapalny, a ekstrakt z cynamonu okazał się być w stanie zmniejszyć proliferację komórek rakowych i powodować śmierć komórek.

 

Ostatnia na liście była szałwia. Przyprawa ta pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu i pamięć, co jest szczególnie ważne w chorobie Alzheimera. W materiale podkreślono również, że szałwia służy do zapobiegania chorobom serca. Wcześniej dietetyczka Kristina Żurawlewa wymieniła główne kategorie produktów, które negatywnie wpływają na stan skóry. Według ekspertki produkty zawierające cukier powodują stany zapalne i zwiększone wydzielanie sebum, co prowadzi do trądziku. Produkty mleczne są również rzekomo szkodliwe dla skóry.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj