Krokodyle zajęły wyludnioną plażę w południowym Meksyku

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W miejscowości Ventanilla, która znajduje się w południowym Meksyku i jest znanym ośrodkiem ekoturystyki, krokodyle opuściły swoje kryjówki i zajęły teren pod nieobecność ludzi - informuje portal Milenio.

 


Rząd meksykański zakazał odwiedzania plaż z powodu nowego rodzaju epidemii koronawirusa. Następnie wielu turystów, handlowców i rybaków opuściło obszar nad morzem i laguną w Ventanilla. Teraz krokodyle nie boją się ataków ze strony mieszkańców i wracają do swojego naturalnego środowiska.


Inne obszary kraju również informują o powrocie dzikiej fauny i flory. Tak więc w Cancun, słynnym kurorcie nad Morzem Karaibskim w stanie Quintana Roo, w jednym z miejsc obserwowano jaguara, a na plaży pojawił się żółw skórzasty o długości ciała 2,15 m i szerokości 1,4 m. Gady te to największe współcześnie żółwie - zauważa portal Mediotiempo.


Z kolei w lagunie miasta Bacalar, innego centrum turystycznego stanu Quintana Roo, złapano wydrę. Te zwierzęta nie były tam widywane od wielu lat.

 

-Un día más sin humanos ... #LagunaVentanilla #SantaMaríaTonameca #OaxacaCosta #FotografíaDeNaturaleza #Nature #Keep #NaturalLovers Lagarto Real Ventanilla #Crocodylus_acutus #CocodriloDeRío #TiemposDePandemia

Opublikowany przez Janitziona Ramosa Jacintę Niedziela, 12 kwietnia 2020

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj